Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Technická revoluce se zdála být výborným krokem kupředu. Zpětně lze říci, že šlo o opravdový posun. Ale nezašli jsme dnes už příliš daleko? Před 200 lety nám stroje pomohly usnadnit spoustu těžké práce, kterou si již dnes neumíme ani představit. První stroje na tisk nám umožnily pracovat přesněji a rychleji. První automobily nahradily koňské povozy, ušetřily zvířata, ale také pomohly lidé přesouvat se na velké vzdálenosti.
taxi na křižovatce

Dalším posunem byla také elektřina, kdy se přešlo z olejových lamp na ty elektrické, jednalo se jednoznačně o velké posuny, které dnes bereme automaticky. Lidstvo se však posouvá stále ku předu a jen málokdo dnes pozná, zda už nejsme za hranou pokroku a neřítíme se do zkázy. Přitom máme spoustu signálu, že bychom měli s technikou ubrat abychom naší planetě nezvratně neškodili.
důlní rypadlo

Velký problémem je smogová situace, auta jsou dnes tak běžnou věcí, že je má téměř každý a každý tedy jezdí. To způsobuje hned dva problémy. Tím prvním je znečištění a tím druhým přeplněné silnice a zácpy. Auta generují mnoho oxidu uhličitého, který má neblahý vliv na ozonovou vrstvu, která nás chrání před ultrafialovým zářením. Díky němu se můžeme opálit a hrozí nám minimální vlivy rakoviny kůže.

Samozřejmě společnost se snaží problém se znečištěním řešit. Největším trendem jsou elektromobily. Avšak jejich cenová hladina je daleko za možnostmi běžného občana. Náklady jsou tedy aspoň prozatím astronomicky vysoké. I když se jedná o ušlechtilý nápad, pokud chceme skutečně začít fungovat ekologicky musí být cena rapidně snížena.
smog nad továrnou

Další vymožeností v ekologicky smýšlejících městech jsou cyklostezky. To se týká především severských zemí. Kde jsou vybudovány téměř cyklistické dálnice a ekologické způsoby dopravy jsou všemožně podporovány.

V ostatních zemích se však nejedná o standard a pokud chceme naší planetě opravdu odlehčit měli bychom se na zelené způsoby dopravy zaměřit. Možná si to neuvědomujeme, ale planeta je jediná věc, která nás drží při životě. Pokud ji dál budeme ničit bezohledným chováním může se stát, že se naše planeta promění na místo nevhodné pro život.

Doporučené články