Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Toto rozhodnutí je rozhodně důležité. Dá se však trochu obejít tím, že se vstoupí do podnájmu do bytu a počká se. Čekat se dá na různé věci, třeba partnera, který bude bydlet na jiné straně republiky a se kterým se budete chtít třeba sestěhovat. Zatoužíte po domečku se zahradou, kde nebudete uvázáni do bytu uprostřed města.

Byt se Vám však může znelíbit, i když tam budete bydlet sami, nebo naopak propadnete jeho absolutní pohodlnosti, jelikož jsou kolem něj mnohem menší starosti, než kolem domu a většina těch starostí navíc není vašich a řeší je za Vás někdo jiný. Dům bude vždy veliké břemeno, jelikož na něj budete sami, bude to Váš majetek a Vy se o něj budete muset starat, když se něco rozbije, budete to Vy, kdo to opraví, nebo bude shánět opraváře a nepůjde do práce, jelikož ne všichni opraváři pracují ve večerních hodinách, pokud to není nezbytně nutné.

Další velké plus bytu je dostupnost. Většinou je ve městě, kousek od něj máte zastávku a do práce to není daleko. Když něco zapomenete koupit, zajdete do obchodu za rohem. U domu to nemusí být tak jednoduché, zvlášť pokud bydlíte na vesnici, nebo periferii města. Žít v domě pro nás většinou znamená mít auto a všechno zařizovat s ním, pokud jste dva, časem se možná vyskytne potřeba aut dvou. Do obchodu daleko a práci také většinou nebudete mít úplně blízko. Bez auta je to trošičku ožehavé, i když je tu samozřejmě veliká síť autobusové a vlakové dopravy. Dá se, všechno jde. Každopádně ve většině případů platí, že při cestě domů strávíte na cestě více času, pokud bydlíte v domě.

Dosud jsme vyzdvihovali přednosti bytu takže se možná zdá perfektní, ale rozhodně tomu tak není. Panelák může být to nejhorší místo k bydlení, pokud máte hlučné a nepořádné sousedy. To ale platí o jakémkoli bytovém komplexu, slabé stěny a malé prostory nemusí všem úplně vyhovovat.

Někdo se s nimi ale naučí žít a někdo se jen smíří. V domě máte své relativní soukromí, jelikož od sousedů Vás dělí více než jedna stěna. Domy jsou většinou mnohem prostornější než byty. Můžete si tam vkládat vlastní technologie, tím se samozřejmě myslí, že se můžete rozhodnout pro druh topení a energií. Dům má zahradu, kde můžete odpočívat a kde si můžou děti hrát. Většinou je z něj blízko do přírody a nachází se v klidném prostředí.

Všechno je samozřejmě odvislé od Vaší lokality a sousedů, náhoda je blbec a stát se může všechno. Navíc výhod a nevýhod je mnohem více, ale to je už na Vás, jestli po nich budete pátrat při svém rozhodování.

Doporučené články