Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Abstraktní pojem krása se vyskytuje u věcí, ale také u lidí. U věcí je to někdy otázka módních trendů, pokud nejde například o malíře klasiky. U lidí je krása pomíjivá. A i když mnohdy někteří tvrdí, že krásní lidé to mají v životě mnohem jednodušší, a to v mnoha oblastech života. Na jednu stranu je to jistě pravda, ale není to tak vždy, není to pravidlo a rozhodně to neplatí pro všechna povolání v životě.

Političky

Hezká politička to má v branži hodně těžké, pokud se tam vůbec dostane. Lidé se totiž se svými idoly, což politik v jejich očích také je, potřebují ztotožnit. Ne naopak! Žena je obecně společností tak nějak brána, jako jednodušší a hloupější tvor než muži. Tedy ne u všech, ale u většiny ano. A pokud je žena hezká, platí to pro ni tak nějak dvojnásob, protože hezká žena přece nemůže být zároveň i chytrá. Tenhle mýtus se ale pomalu vytrácí, nicméně stále platí. Takže lepší je ne moc krásná, ideálně brýlatá a zakulacená než vysoká, štíhlá a krásná.

Právničky

V tomhle případě je vytrácející mýtus patrnější. Žen právniček přibývá a jsou stále více uznávané. Naopak se o nich říká, že jsou velmi hovorné a skvělé řečnice, a to je v tomto povolání opravdu potřeba. Přesto se ale najdou muži, kteří by ženu – právničku vedle sebe nesnesli.

Dělnice

Co se dělnických profesí týče, tam je krása také na škodu. Takové ženy jsou mnohem více hlídané a mnohem méně se jim věří. Možná se může jejím spolupracovníkům zdát, že mají u mistra protekci, ale věřte, že na všechny to také neplatí. Jde jim o jejich pracovní místo, a tak budou spíš než krásu, vyžadovat pracovitého člověka.

Učitelky

To je snad jediná profese, ve které mají ženy velikou převahu, kde jsou velmi uznávané, kde tak nějak kralují. Velmi často dosahují i na pozice ředitelek školských zařízení a stejná převaha platí i pro školky.

Ať už se ale žena věnuje čemukoli, je důležité, aby zůstala ženou, a to i navzdory tomu, jak vysoko po žebříku vzdělanosti a funkce vystoupá.

Doporučené články