Krása je pomíjivá

Abstraktní pojem krása se vyskytuje u věcí, ale také u lidí. U věcí je to někdy otázka módních trendů, pokud nejde například o malíře klasiky. U lidí je krása pomíjivá. A i když mnohdy někteří tvrdí, že krásní lidé to mají v životě mnohem jednodušší, a to v mnoha oblastech života. Na jednu stranu je to jistě pravda, ale není to tak vždy, není to pravidlo a rozhodně to neplatí pro všechna povolání v životě.
nalíčená žena v květinách

Političky

Hezká politička to má v branži hodně těžké, pokud se tam vůbec dostane. Lidé se totiž se svými idoly, což politik v jejich očích také je, potřebují ztotožnit. Ne naopak! Žena je obecně společností tak nějak brána, jako jednodušší a hloupější tvor než muži. Tedy ne u všech, ale u většiny ano. A pokud je žena hezká, platí to pro ni tak nějak dvojnásob, protože hezká žena přece nemůže být zároveň i chytrá. Tenhle mýtus se ale pomalu vytrácí, nicméně stále platí. Takže lepší je ne moc krásná, ideálně brýlatá a zakulacená než vysoká, štíhlá a krásná.
dívka ve žlutých květinách

Právničky

V tomhle případě je vytrácející mýtus patrnější. Žen právniček přibývá a jsou stále více uznávané. Naopak se o nich říká, že jsou velmi hovorné a skvělé řečnice, a to je v tomto povolání opravdu potřeba. Přesto se ale najdou muži, kteří by ženu – právničku vedle sebe nesnesli.

Dělnice

Co se dělnických profesí týče, tam je krása také na škodu. Takové ženy jsou mnohem více hlídané a mnohem méně se jim věří. Možná se může jejím spolupracovníkům zdát, že mají u mistra protekci, ale věřte, že na všechny to také neplatí. Jde jim o jejich pracovní místo, a tak budou spíš než krásu, vyžadovat pracovitého člověka.
dívka s květinovým věncem

Učitelky

To je snad jediná profese, ve které mají ženy velikou převahu, kde jsou velmi uznávané, kde tak nějak kralují. Velmi často dosahují i na pozice ředitelek školských zařízení a stejná převaha platí i pro školky.
 
Ať už se ale žena věnuje čemukoli, je důležité, aby zůstala ženou, a to i navzdory tomu, jak vysoko po žebříku vzdělanosti a funkce vystoupá.