Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Naléhání dítěti jste podlehli a je na řadě vybrat to správné zvířátko. Pokud má dítě přímo představu, je to super jelikož se máte od čeho odpíchnout, zda je to vůbec reálné. Pokud představu nemá a chce se prostě o nějaké zvířátko starat, musíte spojit hlavy dohromady a vybrat zvířecího vítěze. Psychologové doporučují dítěti zvířecího mazlíčka pořídit. A to z důvodu pozitivního rozvoje dítěte. Důležité si na začátku uvědomit kde bydlíte a zda se tam zvíře hodí. Pokud Vaše dítě žadoní po dobrmanovi a vy obýváte tří pokojový byt v paneláku, je na snaze mu vysvětlit, že by zde pejsek trpěl. Nezapomínejte, že zodpovědnost za zvíře bere na sebe vždy rodič bez ohledu na to kolik, je dítěti let. A nezruinuje zvíře rodinný rozpočet?
kluk a jehně
Pořízení zvířete může začít na desetikorunách za myši, morče nebo rybičky, ale také několik tisíc za vyšlechtěné psy, kočky nebo papoušky. Nezapomínejte, že k tomu musíte dokoupit různé klece, ohrádky, pelíšky, hračky, ale také pravidelně nakupovat krmivo.
holčička a kotě

Nenakazí se dítě od zvířete


Spousta maminek se hrozí při každém olíznutí zvířete dítěte. Je i prokázané, že pokud dítě vyrůstá od mala se zvířetem, je nižší pravděpodobnost výskytu alergie. Nezapomínejte ovšem na běžné hygienické návyky, které dítě učte od prvního okamžiku pořízení mazlíčka a nezapomínejte na pravidelné veterinární vyšetření.

Jaký věk je ideální na pořízení domácího mazlíčka


V prvních letech dítěte můžete určitě mít doma zvířátko, nicméně je důležité dávat pozor a nenechávat dítě s ním samotné. Ve věku 4-6 let dokáže dítě chápat základní potřeby jako to, že zvíře se nebudí ze spánku, že miska na žrádlo je opravdu zvířete a také, že se zvíře nesmí trápit. Od věku 6 let už je dítě schopné se o zvíře samostatně starat a může si s ním i samostatně hrát.

Doporučené články