Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Umyjete si hlavu a už další den ji máte mastnou. Je to váš případ? Pak byste se rozhodně měli začíst do tohoto článku, nejspíš budete překvapeni.
· Umývání vlasů je banální záležitost
Inu, spousta lidí si to myslí, ale zdá se, že je to naopak. Ne každý si své vlasy myje správně. Na správném mytí záleží, pokud chcete mít zdravé, lesklé a silné vlasy, které se nebudou lámat.


Jak si správně mýt vlasy?

· Vyberte správný šampon
Nejprve si musíte vybrat ten šampon, jaký bude vyhovovat právě vám. Můžete si vybrat na vlasy barvené, melírované, suché, jemné, mastné nebo třeba vlnité. Ve druhé řadě byste si ten šampon měly vybrat podle toho, co od něj očekáváte, tedy jaké vlasy budete po tom šamponu mít. Opět máte na výběr z několika možností: lesk, regenerace, ochrana, větší objem a podobně.

Pokud máte vlnité vlasy, potřebujete hluboce hydratační šampon. Pokud máte vlasy navíc i barvené, použijte regenerační kondicionér po hluboce hydratačním šamponu.

Pokud máte vlasy suché a melírované, volte šampon na suché vlasy a kondicionér pro melírované vlasy.

Pokud vás trápí lupy, v prvé řadě myslete na šampon proti lupům a pokud chcete větší lesk nebo větší objem, tento problém řešte až kondicionérem.
· Více je méně
Pamatujte, že příliš mnoho šamponu opět podporuje větší maštění vlasů. Proto používejte jenom malé množství. To navíc do pokožky hlavy neškrábejte nehty, ale pouze jemně masírujte bříšky prstů.

· Napěnit v dlaních
Nejdřív šampon napěňte v lani a až potom ho aplikujte do vlasů. Nenechávejte šampon na vlasech příliš dlouho.
· Třikrát týdně
Ideální je mýt si vlasy třikrát do týdne. Pokud je to možné, nemyjte si vlasy častěji, protože to opět jenom podporuje větší maštění od kořínků vlasů. Místo toho raději použijte suchý šampon.

Doporučené články