Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Bělení zubů
Neutrácejte peníze za drahé pasty na bělení a využijte jednou sodu. Na kartáček si naneste zubní pastu, na kterou jste zvyklí a poté posypte jedlou sodou. Tento postup opakujte jednou týdně a úsměv budete mít brzy krásně bílý. Pokud máte hodně zažloutlé zuby, tak sodu můžete smíchat se lžící peroxidu vodíku, ten účinek sody znásobí.

Praní prádla
Přidání půl šálku jedlé sody k běžnému pracímu prášku dodáte prádlu svěžest a čistotu. Můžete používat také na jemné typy prádla, soda je velmi šetrná. Pokud máte na oblečení mastné fleky, tak sodu aplikujte, jak přímo na skvrnu, tak do pračky a počkejte si na skvělý výsledek.

Krásná pleť
Sodu můžete použít na peeling obličeje nebo si vyrobit domácí pleťovou vodu. Pleťový peeling vám dopomůže k zářivé a hladké pleti, stačí rozmíchat jedlou sodu s trochou vody. Vzniklou kašičkou si jemnými krouživými pohyby vmasírujte do pleti a poté pečlivě opláchněte. Pro výrobu pleťové vody nasypte jednu lžičku sody do hrníčku nejlépe destilované nebo alespoň převařené vody a důkladně si s ní opláchněte obličej.

Čistící prostředek
Soda má všestranné využití při čištění nejrůznějších skvrn. Pokud si nevíte rady se skvrnami od vodního kamene, tak je zkuste vyčistit jedlou sodou. Smíchejte 2 až 3 lžíce s půl litrem vody a drsnou stranou houbičky na nádobí skvrny vydrhněte. Pokud se jedná o opravdu staré a zaschlé skvrny, tak je nejlepší použít pouze prášek a namočit jen houbičku.

Zažloutlé skvrny v toaletě
Prášek naneste přímo do záchodu nebo na záchodový kartáč, nechte pár minut působit a jednoduše skvrny vydrhněte.

Odstranění nežádoucích pachů
Tyhle účinky sody využijte především v lednici. Lednicí projde nejrůznější škála jídel a často po sobě zanechá pachy, které z ní jen těžko dostanete. Lednici vykliďte, nechte rozmrazit a poté vyčistěte roztokem z jedlé sody. Soda lednici nejen vybělí, ale také zbaví všech přetrvávajících pachů od jídla.

Doporučené články