Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Snad každý technický zdatný člověk zná soustruhy. Tyto obráběcí stroje jsou však zpravidla určeny k obrábění kovů, nikoliv dřeva. Právě mezi těmito materiály jsou propastné rozdíl, neboť zatímco kov dokáže být předvídatelný, u dřeva si tím nemůže být nikdo jistý. Z tohoto plynou poměrně náročné požadavky, pokud jde o nastavení samotného zařízení, případně o jeho vylepšení různými nadstandardními nástroji. Malý soustruh na dřevo pak bývá často kupovaným vybavením pro dílny truhlářů, ale také modelářů. Není se také čemu divit, neboť i tohle menší zařízení dokáže splnit veškeré požadavky, které byste mohli na soustruh jako takový klást, a to zejména v případě obrábění odlišných materiálů od těch kovových.

malý soustruh

Co můžete od speciálního soustruhu očekávat?

  • Kompaktní rozměry = Ty nejmenší je možné nést v ruce a mohou být ustaveny na pracovní stůl, a jde tedy o báječné zařízení, se kterým dokážete své služby prezentovat i jinde než ve své vlastní dílně.
  • Vysoký výkon a optimalizované převody = Dřevo je specifické v tom, jakými způsoby je nutné jej obrábět, a proto je zřejmé, že specifické vlastnosti bude mít i samotné obráběcí zařízení, se kterým budete tento materiál obrábět.
  • Nastavitelné pracovní nástroje = Jde zejména u nastavení otočné hlavy a regulace otáček, což se dá využít při práci s většími obrobky


řemeslo
Při obrábění jiných, než kovových materiálů je nutné očekávat určité abnormality. Tohle bylo naznačeno již výše, neboť zatímco u kovů můžete počítat řezné rychlosti a optimální otáčky, u masivu vám to bude k ničemu, když narazíte na nějaký suk nebo jinou nepravidelnost v růstu stromu. Proto je nutné vycházet především ze zkušeností a také z jistotu toho, že máte k dispozici skutečně kvalitní zařízení, kterému můžete důvěřovat. Takové zařízení přitom nemusí být drahé, naopak, jeho cena může začínat u několika tisíců korun, což je báječná cena na obráběcí zařízení.

Doporučené články