Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Je to rozhodující rok pro každého žáka deváté třídy. Nastane mu období, kdy si musí vybrat obor, který bude studovat a měl by se poté také stát jeho zaměstnáním. Na takového žáka se z každé strany valí otázka, zda učiliště, střední škola anebo snad gymnázium. Vybrat správně střední školu není otázkou pár minut nebo dní. Rodiče s dítětem by měli diskutovat mnohem dříve a přípravu poté vést tímto směrem. Ale vztah dítěte k nějaké profesi se už u některých vyvíjí od malička. Ať už přes rodinné tradice nebo koupi prvního vláčku, traktoru, fotoaparátu nebo třeba domácího mazlíčka. Dobré ovšem je, aby i takové děti věděli o všech možnostech, které mají. Dětem také velmi pomůže s rozhodnutím návštěva škol, o které má zájem. Střední školy přímo pořádají dny otevřených dveří, aby budoucím studentům ukázali, co vše je možné na jejich škole studovat a jaké benefity svým studentům nabízejí.
učení do školy

Na co přikládat váhu při výběru střední školy


§ Školu vybírejte podle zájmů dítěte. Pokud dítě nemá žádné zájmy tak se zkuste orientovat podle známek ve škole a také toho jaký předmět ho nejvíce zajímá.
§ Váhu při výběru přikládejte dojíždění do školy. Dlouhé dojíždění do školy dítěti neprospěje a bude po nějaké době velmi unavené a otrávené.
§ Neváhejte zjistit zkušenosti rodičů i dětí, které na škole o kterou jevíte zájem, už studují
§ Dejte na pocit z osobní návštěvy školy při dni otevřených dveří.
přednáškový sál

Dítě do ničeho nenuťte


Středních škol je opravdu velké množství v mnoha různých oborech. Není tedy zbytečně vyvolávat paniku a stres. Dopřávejte dítěti raději pocit, že všechno zvládne. Při výběru myslete hlavně na dobro dítěte a nenuťte ho do oboru, ke kterému nemá vztah jen proto, aby se Vám jako rodiči splnil Váš sen. Jedná se totiž o budoucí život Vašeho dítěte.

Doporučené články