Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Většina rodičů chce po svých dětech, aby nosily domů jedničky, přitom lidé s opravdu vysokou inteligencí a lidé opravdu úspěšní jedničkáři nebyli. Existují různé metody vzdělávání od toho tradičního ve škole až po metalearning, což je učení o učení. Ve škole hlavně v té základní trávíme podstatnou část života, přitom drtivou většinu učiva pozapomeneme a v praktickém životě ji nevyužijeme. Jednou z výhod tradičního vzdělání je práce v kolektivu, která je dobře využitelná i v budoucnu. V tradičním vzdělávacím systému jsou sice nedostatky, přesto se nyní bez něj neobejdeme.

Úspěšní lidé s nedokončeným vzděláním:
Bill Gates – zakladatel Microsoftu a jeden z nejbohatších lidí této planety, ve třetím ročníku ukončil studium na Harvardu.
Peter Jennings – slavný novinář, vystřídal několik škol, na vysokou školu sotva vstoupil a hned odešel.
Peter Jackson – režisér Pána prstenů, v sedmnácti letech odešel ze střední školy.
Sebevzdělávání je jedno s nejefektivnějších, řídíme si ho sami a máme o něj opravdový zájem, učíme se jen to, co považujeme za důležité.

Tipy pro lepší sebevzdělávání:
Online kurzy – jsou zdarma i placené, přednášejí profesionálové na různá témata.
Stanovení cíle – dobré je si vzít papír a tužku a udělat si plán na určitý časový úsek, napišme si třeba týden, snažme se svůj plán dodržet.
Workshopy – existuje jich celá řada, můžeme si vše prakticky vyzkoušet pod dohledem lidí, kteří dané věci rozumí.
Umět danou věc dobře vysvětlit – správně naučená věc by nám neměla dělat s vysvětlováním problém, díky umění vysvětlovat se utvrdíme, že věc umíme opravdu dobře.

Vzdělání nejspíš je důležité, ale štěstí a úspěch nezaručuje. Vše je samozřejmě také o zájmu a vytrvalosti. Když nás něco nebaví ani nám to nejde, je lepší najít si něco jiného, co nám stojí za věnování našeho času a energie.

Doporučené články