Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Smaragdová řeka Salza se svými překrásnými skalními soutěskami lemující pohoří Hochswab už více než dvacet let láká české vodáky. Lze se setkat s bonmotem: „Kdo nesjížděl Salzu, není vodákem.“ Známé je také její neoficiální označení„Řeka učitelka“.

Řeka pramení pod horou Göller (1.766 m). Délka (sjízdného úseku) je 78 km.
Svou velkou oblibu si Salza nepochybně získala také pro relativní blízkost a velmi snadnou dostupnost z Čech.
Sjíždět Salzu můžete na dovolené, ale třeba také v rámci prodlouženého víkendu.

Pokud byste si rádi vyrazili po letech na vodu, ale vyzkoušeli si něco extra, ale přece jen se nechcete trmácet například až do Slovinska k břehům divoké Tary, možná pro Vás může být Salza ideálním tipem na vodáckou dovolenou nebo výlet. Několik českých vodáckých cestovních kanceláří nabízí sjíždění Salzy ve své nabídce.

Neklidná řeka

Řeka Salza sice nepatří mezi nejklidnější řeky (v některých úsecích až WW3), nicméně po prudkých úsecích se řeka uklidňuje a člověk si může dopřát oddech. Vodáci oceňují také její přehlednost. Proto se tato řeka hodí i pro nepříliš zkušené vodáky (rozhodně ne však zcela nezkušené, nejsou-li v doprovodu zkušenějších vodáků).

Není vhodná pro vodáky solitéry, společnost je na místě, některé úseky patří mezi dost náročné.
Pokud si sami sebou nejste úplně jistí, rakouské místní cestovní agentury nabízejí sjezd Salzy na raftu za asistence zkušeného vodáka.
Významný kemp najdete v obci Wildalpen, kde mnoho lidí začíná sjíždět řeku. Tato obec nabízí kvalitní kempové zázemí a prostor pro rekreaci.

Někteří by možná sjíždění Salzy spojili s horskou turistikou,pohoří Hochswab ostatně patří mezi velmi oblíbené místo českých horolezců, nebo cykloturistikou, nebo prostě jen meditativními procházkami přírodou, k čemuž nabádá i nedaleké nejslavnější starobylé rakousképoutní místo Mariazell.

Doporučené články