Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Ostrovy, hlavně ty exotické, které mají písčité pláže a obklopuje je nádherné moře plné života, a nejlépe také korálové útesy, které přímo svádějí k potápění a šnorchlování, nás z nějakého důvodu jednoduše fascinují. Většina z nás si představí ráj jako blankytnou oblohu, palmy, písek a jemné vlnky s vůní oceánu ve vzduchu. Je v tom zkrátka něco, co nás všechny nepřestává přitahovat.
Nejspíš je to ta exkluzivita, fakt, že ne každý si takovou dovolenou může dovolit.

Avšak téměř každý z nás by měl zvážit, zda se přece jenom jednou na tento ostrov nevypravit. Investice by za to doopravdy stála.

Pojďme se podívat pár exkluzivních ostrovů, které vypadají jako ráj.
1. Borneo
Kalimantan, jak mu říkají domorodci, je třetím největším ostrovem na světě. Tento nádherný kout země proslul převážně svými čajovými a kokosovými plantážemi. V místních pralesích žijí sloni a nosorožci, ale je to také jedno z mála míst, kde najdeme ve volné přírodě orangutany.

Avšak nemyslete si, Borneo není jenom neobjevená divočina s tou nejexotičtější
zvěří. Najdete zde jak objevení hodnou kulturu, tak také luxusní letoviska a velmi bohaté rezorty, kde si budete připadat jako ve snu.

Nestálo by to za to, prostě se sbalit a přijet sem, prozkoumat přírodu, vyrazit na dobrodružství po kopcích, užít si potápění i slunění se na pláži…?

2. Rarotonga
Vítejte na největším a neznámějším a také turisticky nejvytíženějším z Cookových ostrovů. Ostrov je vulkanického původu což znamená, že mezi nádherným pískem a tyrkysovým mořem pozorujeme nádherný kontrast, který doslova bije do očí. Radíme vám, zhluboka se nadechněte a nechte Ratorongu působit na své smysly. Cítíte tne vlhký vzduch? Tu nádhernou vůni ibišku, gardénií a plumerií, která se vám doslova tlačí do nosu? A teď otevřete oči. Co vidíte? Nádherné zelené pralesy, které na vás volají křestním jménem, abyste je šli prozkoumat, objevit, vyfotit, pojmenovat.

Patříte-li navíc mezi milovníky potápění, jste na tom správném místě. Ratoronga je obehnaná korálovými útesy.

Doporučené články