Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Jste-li milovníky bílé a modré barvy, zamiřte v létě na Santorini. Záplava zářivě bílé a všech odstínů modré je pro tento ostrov charakteristická: azurové moře, blankytné nebe, ultramarínové kupole bělostných kostelíků, tyrkysové bazény u bíle nalíčených domků přilepených k útesu. Přesně taková podívaná se vám naskytne při pohledu na kalderu z městečka Fira. Pokud nedůvěřujete křiklavým pohlednicím, prospektům či katalogům s barevně přepálenými fotkami, budete překvapeni realitou.

kostel na Santorini

Na Santorini je řada pláží s jemným pískem různých barev. Celý masiv ostrova je tvořen třemi barvami sopečných vyvřelin: černou lávou, rudohnědým tufem a bílou pemzou. Pláže nesou názvy podle převládající horniny. Černý písek je příznačný pro pláže v letoviscích Perissa a Kamari, turisticky atraktivní Červená pláž a Bílá pláž na vás čekají na jihu ostrova Théra.

výhled z bazénu na Santorini

Není divu, že se ostrov stává cílem mnoha čerstvě oddaných manželských párů. Oblíbenou líbánkovou destinací je Oia, malé městečko s nezapomenutelným kouzlem na západním výběžku Théry. Je to místo s geniem loci, jako stvořené pro romantické procházky i koupání v moři pod rudohnědými skalnatými výběžky a proslulé pověstnými západy slunce.

Slunce zapadající do moře samo o sobě není až tak výjimečnou podívanou. Avšak zde pozdní sluneční paprsky rozehrají úchvatnou symfonii zlatých odstínů, které jako malíř štětcem nanesou na bílé plátno všech budov. Pozlacené domky se na krátkou chvíli promění v kouzelnou kulisu, než malíř-slunce skončí svou každodenní pouť v moři.

větrný mlýn na Santorini
Na tuto událost se sem každodenně sjíždějí davy turistů a ani vy byste to při návštěvě Santorini neměli propásnout. Připravte se ovšem na to, že ve večerních hodinách je v úzkých uličkách poněkud těsno a volných míst k sezení či stání, odkud můžete západ slunce pozorovat, není mnoho. Optimální volbou je kavárnička s terasou a sklenkou dobře vychlazeného vína.

Doporučené články