Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Slunečné červencové ráno vylákalo všechny vnuky do zahrady. Tráví u vás prvních čtrnáct dnů prázdnin a počasí jim přeje. Zrovna začali hrát badminton, když se ozvalo slabé zamňoukání. Kluci jdou po stopě a u chodníku v trávě objeví malé zatoulané kotě. Na uvítanou dostane misku teplého mléka. Odpoledne kluci oběhnou všechny sousedy, jsetli někomu nechybí koťátko. Ale nikdo je nepostrádá. A tak mu vytvoříte u kluků ve stanu malý pelíšek. Ti jsou z nového kamaráda štěstím bez sebe. Jde z ruky do ruky. Všichni se s ním chtějí pomazlit.

Po čtrnácti dnech se už kocourek chová jako pan domací. Už má svoje misky, hračky i košíček na spaní. Našel si u vás nový domov. Na podzim se přestěhuje do předsíně a v zimě už často přespává na gauči v pokoji. Všichni si ho oblíbíte a nikdo netuší, že zatoulané koťátko nebyl kocourek, ale kočička.

A v příštím létě jste měli o pět koťat víc


Na jaře se začne váš „kocourek“ nenápadně zakulacovat. Připisujete to jeho stálému apetitu. Na konci června vyjde tajemství najevo. Z košíčku na vás vykukuje pět párů oček čerstvě narozených koťátek. Začátkem července dorazí na prázdniny vaši vnoučkové. Tolik radosti z mláďatek jim zatoulaná kočka udělala. Starají se o ně společně spolu s ní. Dokonce jim postaví z nepromokavé látky malý stan. Aby s nimi mohli i nocovat.

Přímo před očima se jim odehraje úžasné kočičí divadlo, kdy si kočka-matka postaví svých pět koťatek do půlkruhu, odněkud přitáhne živou myš a učí své mladé, jak ji nejlépe ulovit. Kluci mají oči navrch hlavy, když to zvládne i páté koťátko. Tak důkladny výcvik ještě nikdy neviděli.Ono se ne nadarmo říká, že se koťátka nemají kočičím matkám odebírat dřív, než za šest týdnů od narození. Aby se stihla od mámy všechno potřebné pro kočičí život naučit. Než se vydají na samostatnou cestu.

Doporučené články