Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Dieta, při které konzumujete pouze mléko a mléčné výrobky je už mnoho let velmi populární, a jestliže i vy patříte mezi takzvané „dietáře“, určitě jste ji už vyzkoušeli, nebo o ní minimálně slyšeli.

Jak je to s ní ale doopravdy? Je opravdu tak zázračná, jak se o ní tvrdí?
Za prvé je nutno říct, že název mléčná dieta je zavádějící, neboť je u ní povoleno jíst též maso, které svým obsahem, stejně jako mléčné výrobky, velmi bohaté na bílkoviny. Jako téměř každá dieta, i tato má svá pravidla, která se ovšem kromě obsahu jídelníčku nijak zásadně neliší od těch ostatních. Stejně jako u jakékoliv diety je důležité jíst pravidelně. Jedině tak budete mít po celý den pocit sytosti a nebudete mít tendence se během dne „dojídat“, což bývá jedním z největších problémů při nadváze.

Pozitiva
Pravdou je, že při mléčné dietě se dá skutečně zhubnout, a to velmi rychle. Příčinou rychlého hubnutí je právě přísun velkého množství bílkovin, zatímco běžný příděl tuků a sacharidů se rapidně sníží. Mléčné výrobky navíc obsahují vápník, jehož nedostatek může zapříčiňovat ukládání tuku, které je při hubnutí samozřejmě nežádoucí. Díky přísunu vápníku můžete též z dlouhodobějšího hlediska zlepšit kvalitu svých kostí a kloubů.

Negativa
Bohužel mnoho lidí nedokáže mléčné výrobky strávit zcela bet potíží, ať už se jedná o intoleranci laktózy, nebo jen choulostivější trávení. Tyto problémy se nemusí při konzumaci malého množství mléčných výrobků příliš projevovat, zatímco když ze svého jídelníčku vyřadíte téměř všechno ostatní, můžete si zadělat na nepříjemné problémy s trávením. Navíc je třeba si uvědomit, že základem zdravého organismu člověka je vyvážená strava bohatá i na další látky a vitamíny.

Pokud máte mléčné výrobky rádi a jejich konzumace vám nedělá žádné potíže, zřejmě vám mléčná dieta nijak neuškodí, ale po jejím skončení, tedy když tělo začne přijímat i další látky kromě bílkovin, musíte počítat s tím, že se vám váha může začít vracet. Není tedy lepší sestavit si vyvážený jídelníček, který bude fungovat, a který můžete dodržovat tak dlouho, jak jen budete chtít?

Doporučené články