Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Je obecně všestranně výhodné, jelikož se s někým dělíte o výdaje, takže můžete hospodařit s větším rozpočtem a to Vám dává svým způsobem lepší možnosti. Nedělíte se však většinou jen o výdaje, ale i o domácí práce, neděláte všechno sami, jelikož je tu někdo, kdo Vám může pomoci.

To jestli to tak je, nebo není, je už způsobeno tím, jaké vstupní podmínky jste si nastavili a jak k sobě navzájem přistupujete. Další velké, avšak velice ošemetné plus, je fakt, že nežijete sami, je tu stále vědomí toho, že nejste sami, že máte člověka, se kterým si můžete popovídat, že tu zkrátka a dobře někdo je a Vy nejste úplně opuštění.

Obecně přijímané standardy

Naše společnost jich má opravdu velice mnoho, ale v tomto případě bychom chtěli upozornit na klasické postavení žen ve společnosti, kdy jsou povinnosti okolo domácnosti přiděleny právě ženě. Je to tak už mnoho staletí, nejspíš už i nějaké to tisíciletí, avšak v poslední době se něco trochu změnilo. Dříve chodili do práce jen muži a teď je tomu jinak. Logicky by se měli domácí povinnosti rozdělit mezi ty, kteří spolu žijí, ať už jako partneři, nebo jen spolubydlící v takovém poměru, aby to vyhovovalo, i kdyby jen částečně, oběma stranám.

Je příjemné přijít domů a mít uvařené jídlo, pokud Vás vaření baví je to jistě výhoda, pokud Váš spolubydlící vařit neumí, je to tak trochu smůla a možná prostě jen nemáte na vybranou a vařit musíte. Další domácí práce většinou nebývají oblíbené a tak se můžete dostat do patové situace, kdy oba dva čekáte, až to udělá ten druhý. V tomto případě vyhrává ten, kdo má vyšší toleranci k nepořádku, jelikož s ním vydrží žít déle a má hranice, kdy cítí potřebu uklidit posunuté dál.

Řešení

Řešení mnoha problémů leží v rozhovoru. Je to často velice těžké a mnohokrát se do něčeho takového nechce, ale jinak se to vyřešit nedá. Můžete samozřejmě žít spolu bez nějaké dohody o věcech okolo bydlení a věřit v dobré způsoby toho druhého, ale nebudeme si nic nalhávat, většinou to skončí v neprospěch pro jednu ze stran. Mluvit spolu je velice důležité a neměli bychom se zdráhat rozebírat i věci, které jsou nepříjemné, protože čím déle se čeká, tím víc se věc nepříjemnou stává.

Doporučené články