Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

· Pes
Je to jeden z nejoblíbenějších domácích mazlíčků. Ovšem vybrat toho správného není vůbec jednoduché, ale je zde mnoho plemen, takže si vybere opravdu každý. Výběrem rasy to však nekončí. Nezapomínejte, že každý pes se chová maličko jinak a proto je důležité, hned ze začátku rozpoznat povahu daného zvířete. Například zda není agresivní na ostatní, zda je vyrovnaný a jak moc má rád děti. Všechny tyto vlastnosti vám pomohou najít si k pejskovi tu nejlepší cestu a vytvořit mu u vás doma opravdový domov.
střední křeček

Starost o psa zahrnuje spoustu činností, které bychom měli provádět několikrát denně. Začít bychom měli u venčení, které bychom měli provádět alespoň dvakrát denně, krmení, udržování pejska v čistotě a pravidelné návštěvy u veterináře. Pokud doma navíc máte děti, je potřeba jim vysvětlit jak se k pejskovi správně chovat a jak mu porozumět.
mourovaté kotě
· Kočka
Kočka je o něco méně náročnější než pes. Odpadají zde povinnosti s venčením a výcvikem. Kočky bývají spíše plaché a hlavně hodně náladové, nepočítejte proto s tím, že budou stejně přítulné jako pejsek. Bývají také velmi plaché, pokud máte děti, zvažte její pořízení. Mohl by jí totiž vadit hluk, křik, časté nošení nebo tahání za ocas. I zde budete muset vysvětlit dítěti, jak se ke zvířeti chovat.

· Hlodavci
Menší hlodavce zvládnout děti hravě už v předškolním věku. Čištění klece není tolik náročné a většina hlodavců postačí podestýlka, čistý pelíšek, voda v napáječce a krmení v misce. Najdete v obchodech ale i další vychytávky, jako jsou nejrůznější hračky, záchod pro králíky a morčata, běhací kolo pro křečky, umělé větvičky pro potkany. Nezapomínejte však na to, že spousta z nich jsou noční tvorové a přes den s nimi tedy moc zábavy nebude. Aktivnější bývají osmáci. Jsou hraví a dětem se budou určitě líbit. Ty budete muset dokonce vypouštět ven z klece, aby se maličko proběhli, dbejte na bezpečnost a zabezpečte všechny elektrické kabely a malé škvíry, odkud už by se osmák nemusel dostat.

Doporučené články