Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Dobré účty prý dělají dobré přátele. Říká se to, jenže kdyby tomu tak bylo vždy a za všech okolností, je otázkou, kolik přátelství bez vady na kráse by nám tu zbylo. Nikoliv proto, že by se lidé chtěli stůj co stůj brát navzájem na hůl (i když ani to u nás není něčím neobvyklým), ale často i proto, že se zkrátka v těch účtech absolutně nedá vyznat. Co chvíli se mění zákony a předpisy, formulářů jsou tu mraky a už od dob ‚minula‘ platí okřídlené „dej blbci funkci a vymyslí lejstro“, člověk nejednou ani netuší, komu všemu že to má platit, proč a v jaké výši, co si může dovolit před zdaněním a zpoplatněním ‚odklonit‘ a tak.
A je tak smutnou realitou, že ‚v tom aby se prase vyznalo‘. Nic proti našim milým čuníkům.

náklady

Jenže na prasátka naše firmy v žádném případě spoléhat nemohou. S odkazem na ně by ani před finančním úřadem, ani před dodavateli, odběrateli a dalšími neuspěly. A proto našim podnikatelům nezbývá nic jiného, než hledat jiné způsoby, jak proplout mezi zrádnými útesy účetnictví bez úhony.
A jednou z možností, jak si v tomto ohledu výrazně usnadnit život, je .

Jedná se tu totiž o program, týkající se nákladového účetnictví, který dává možnost:

  1. rozdělit účetní případ na více nákladových středisek
  2. členění a nákladových klíčů
  3. informování o množství
  4. kontrolování nákladových středisek
  5. kontrolování správnosti účtování

Lze si tu vybrat mezi základním modulem nebo rozšířeními o

  1. Nositel nákladů/multidimenze
  2. Kalkulace plánovaných nákladů
  3. Kalkulace marginálních nákladů

doklady

Lze si tu třeba volně definovat členění, použít kompletní výkazy, různé varianty příplatků a konsolidace nákladových účtů a výpočet vzorců, stejné atributy výkonů lze dodatečně účtovat na další typy nákladů (nositelé nákladů, oddělení, dimenze, obory), různá kmenová data ze systému lze zobrazovat v jednom nákladovém účetnictví, lze kalkulovat plánované náklady a evidovat a srovnávat skutečné a plánované hodnoty, vyhodnocovat úplné a marginální náklady,…
Prostě jsou tu možnosti, které člověku hodně usnadní život. Pokud je tedy chápe a vsadí na ně.
Dřív, než dopadne jako Al Capone.

Doporučené články