Podnikám se svojí dodávkou

Tak zní to pěkně jednoduše, ale není to zase až tak prosté. Zakoupit si dodávkový vůz není zase takový problém. Za menší obnos se dá zakoupit na inzerát nebo v bazarech, problém většinou vzniká, když se objeví nějaký technický problém. Ale i tak se dá začít budovat podnikání. Samozřejmě prvotně je třeba k zakoupenému vozu vyřídit ještě další potřebné formality.

červená dodávka

Zařídit si Živnostenský list, který bude vyžadovat koncesi, kterou pak vystaví příslušný dopravní odbor v krajském městě. Evidence na finančním úřadu je naprostou samozřejmostí, stejně tak jako přihlášení automobilu k placení silniční daně. Je pravdou, že je tolik dalšího papírování a přihlašování, včetně zdravotního nebo sociálního pojištění, že je lepší si vše zjistit dopředu a nechat si od příslušných pracovníků poradit. Pokud je vše v pořádku, tak můžeme začít pracovat. V podstatě není na škodu a někdy i dokonce nezbytně nutné si uzavřít pojištění dopravce.

Zakázky se musí dodržet

Zpočátku to skutečně nebude jednoduché, když nás nikdo nezná. Posléze si vybudujeme jméno a případné zakázky, kdy budeme různě dopravovat nejen zásilky, materiál, uskutečňovat různé převozy a podobně, záleží na našich možnostech a okolnostech.

dodávkový vůz

Co ale když nastane nějaký technický problém?
Není třeba ihned panikařit. Je pravdou, že se pořád jedná o stroj a tak se může porouchat cokoliv. Menší opravy provede servis v podstatě podle možností velmi brzy, ale složitější opravy budou vyžadovat delší čas. Nevadí, podnikat se dá dále a dokonce se nemusí rušit žádné zakázky. Pomoci nám totiž může například https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-dodavek-praha, která má několik svých poboček a podle dohody lze se vždy domluvit na podmínkách nebo potřebách. Je to vlastně taková pomocná ruka pro podnikatele, kteří se ocitli tak trochu v úzkých. Ale samozřejmě vypůjčit si dodávkový vůz může kdokoliv jiný, kdo vlastní řidičský průkaz skupiny B.

3.5/5 - (2 votes)