Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Některé dny v letním období jsou opravdu horké a působení na pokožku je mnohdy až nenávratně škodlivé. Pokud ale víme, jak se o pokožku postarat, abychom předešli spálení a vyšli vstříc aktivitám, jež nás tolik lákají. Pokožka má totiž svojí vlastní obranu, avšak ne vždy je účinná. Jistou chvíli může být vystavena slunečnímu záření a UV paprskům, ovšem bez určení fototypu pokožky to není zcela bez rizika. Podle typu pleti totiž poznáme, jaké produkty na opalování jsou pro nás vhodné. Například lidé se světlou pokožkou, blond vlasy a hnědými oči se zřídka spálí, kdežto pihatá světlá pokožka a typ lidí s rezavými vlasy jsou náchylní na okamžité poškození sluncem. Dát si pozor je samozřejmostí u našich nejmenších. Dětská pokožka je hodně citlivá a velmi rychle dojde ke ztrátě vlastní ochranné doby. Podle typu se pak používají opalovací krémy s UV faktorem různých hodnot.

opalování na surfu

Lehce snědá kůže se spokojí s hodnotou 15 až 30, ale u světlé se doporučuje faktor ochrany 20 až 50. U dětí je známo, že čím vyšší, tím lepší, takže rozhodně od 30 výše nic nezkazíme. Většina opalovacích krémů slouží jenom pro ochranu před sluncem, ale moderní doba si žádá i moderní přípravky nejenom s vysokých ochranným faktorem. Hydratační fluidy jsou ideální pro obličej i dekolt, chrání před pigmentovými skvrnami a zabraňují vzniku vrásek.
opalovací krémy
Dokonce jsou i lehké jako podkladové báze pod make-up. Kosmetika myslí i na muže a transparentní spreje na opalování ocení každý s citlivou kůží. Některé produkty obsahují také ochranné látky proti infračervenému záření, které jinak proniká hodně hluboko do pokožky a způsobují její předčasné stárnutí. Na dovolené u moře je takovou rutinou se krémem natřít. Co ale takový běžný nákup ve městě? I chvilka na sluníčku může mít neblahý vliv. Je vhodné pořídit si olej na opalování ve spreji, který nezanechává nevzhledné bílé stopy na oblečení.

Doporučené články