Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Měsíčně dá každá domácnost nemalé částky za všechny možné druhy poplatků a splátek. Není ale tak těžké začít šetřit vším, za co utrácíme nejvíce a nechat si tím způsobem více peněz pro sebe, nebo rodinu. Pokud platíme nájem, výdaje jsou samozřejmostí. Ale také se můžeme i v případě pobytu v pronajímaném bytě snažit ušetřit na elektřině nebo vodě. Zde je pár tipů a rad, jak se vyvarovat nadbytečným výdajům, bez kterých bychom se obešli.

lžíce na kalkulačce

Elektřina jen když je to potřeba!

Každý den využíváme všelijaké elektronické přístroje, každý večer, nebo někdy i zbytečně ve dne, si svítíme neúspornými žárovkami. Právě neúsporné přístroje, které běží každý den dělají neplechu na našich účtech. Jedná se zejména o ledničky, mrazáky, nebo právě již zmíněné žárovky. Pokud investujete trochu peněz do nového úspornějšího mrazáku, nebo lednice, brzy se vám peníze vrátí v podobně menší spotřeby energie.

Snažme se šetřit i na vypínacích přístrojích, jako jsou televize, počítače apod. Ty sice tolik elektřiny neodebírají, ale když je zbytečně necháme běžet celý den bez použití, spotřeba rychle roste. Největšími spotřebiteli jsou tepelné přístroje. Dokonce i stará trouba, konvička na vodu, nebo fén na vlasy. A nejhorší je, když používáte přídavné topení do domácnosti.
sklenice s mincemi

Vody jen tolik, kolik potřebujete

Voda je žhavým tématem této doby. Některá města třeba v Americe již vodu nemají. Důvod je jednoduchý, příliš s ní plýtváme a nevážíme si její hodnoty. Spočítali jste si, kolik vody denně vypotřebujete? Opravdu malá hrstka lidí dokáže správně hospodařit s vodními zdroji. Stále si denně plníme vany, plný dřez vody na nádobí, nebo dokonce zaléváme zahradu pitnou vodou. Voda není nejlevnější a její cena se bude jen zvyšovat. Je tedy třeba si uvědomit, kolik vodu opravdu potřebujeme. Například, místo vany můžete použít sprchu, která spotřebuje méně vody, pokud se budete pouze oplachovat. Pokud to takto budete dělat každý den a vaše rodina taktéž tak, je pak menší spotřeba opravdu vidět.

Způsobů, jak ušetřit je spousta. stačí si pouze uvědomit, co opravdu potřebujeme a co je do naší domácnosti zbytečné. A hlavně, nedostatek peněz neřešit půjčkami!

Doporučené články