Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Pokud se někdy setkáte s označením samonosné schody, nemusí vám být hned jasné, o co vlastně jde. Ve své podstatě však jde o konstrukci spojující dvě patra, a to s tím rozdílem od standardu, že není třeba využívat jakékoliv podpůrné konstrukce. Díky tomu je realizace takového spojení dvou pater mnohem levnější, než kdyby se využilo standardních konstrukcí. Samonosná schodiště https://www.kmkdesign.cz/schodiste-samonosna však nemají výhodu jenom v nižší pořizovací ceně, ale také v možnosti zástavby i do těch interiérů, kde by instalace jiných typů byla nevhodná nebo dokonce nevhodná.
Schodiště v interiéru

Ušetřete prostor díky vhodně navržené konstrukci

Kromě zmiňované výhody v podobě možnosti instalace na libovolné místo je možné konstrukce očekávat i to, že se vám dostane možnosti využít místo na maximum. To přitom platí nejenom pro holou konstrukci, ale také pro variantu, kdy je možné prostor pod schody zakrýt. Tím vznikne nová místnost, kterou lze využít jako komoru pro odkládání málo používaných předmětů.
Pevné betonované schody

Široká paleta použitelných materiálů

Pro realizaci tohoto typu schodiště se využívá celá řada materiálů. Zatímco pro domácnosti jsou nejvhodnější tvrdé dřeviny v podobě buku nebo dubu, u komerčních prostorů jsou vhodné takové materiály, které z dlouhodobého hlediska odolávají mechanickému poškození. V komerčních prostorách totiž často dochází k odírání podlahy vlivem zachycených kamínků http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/126868/vysperkujte-si-klin-chloupky-stridaji-kaminky.html v podrážkách obuvi, což je pro dřevěné materiály zcela nežádoucí.
V případě, kdy byste měli zájem využít dřevo i pro komerční prostory, musíte již dopředu počítat s tím, že bude třeba častěji obnovovat povrch samotných nášlapů, což mnohdy znamená zdlouhavé odstraňování starého laku a nanášení nového. To se nevyplatí nejenom ve smyslu času, ale také peněz, protože laky nebývají levné. Volba však závisí vždy na zákazníkovi.

Doporučené články