Jsou věci mezi nebem a zemí

Kde jsou ty správné hranice mezi legálním a nelegálním krokem většinou zjistíme, až je překročíme. Mnohdy nám ale mohou být příkladem ti, kterým se již tento krok povedl, a mají své zkušenosti. Stejně je to v oblasti pěstování konopí. Jen proto, že se o této rostlině vedou různé a dokonce i zavádějící diskuze, tak nikdo pořádně neví co je a co není správné a kdy je to na hranici trestného činu. Je spíš zarážející, že rostlina, která má snad účinné prostředky na každou nemoc nebo alespoň pomáhá nemocným v důstojném životě, je tolik obávanou hrozbou. Jsou to skutečně věci nepochopitelné. Naštěstí v současné době dochází k přehodnocování těchto odmítavých postojů k marihuaně. Nicméně vypěstovat si můžeme konopí klidně i doma v květináči, z legálně získaných zdrojů.

marihuana

Jak postupovat při pěstování v domácím prostředí.

  • Je důležité si připravit především vhodnou půdu, která musí mít neutrální pH hodnotu.
  • Všimli jste si, že někdy jste si pořídili substrát, přesadili květiny a vyrostly vám v květináči i houby? Ano je to celkem běžné, jelikož jsou součástí mnoha substrátů a preparátů. V tomto případě budou prospěšné, jelikož žijí v jakési symbióze. Houba prorůstá povrchovou tkání kořene, čerpá živiny a vlastně je tak předává rostlince. Konopí je zase rádo, protože získá nejen živiny, ale také vzdušnost kořenů.

semena

  • Dobré je půdu provzdušnit perlitem, pískem nebo i slámou a podobně.
  • Semena marihuany necháme naklíčit, a když je vidět malý klíček, tak se opatrně přemístíme do připraveného květináče. Děláme to velmi s citem, abychom tento první krok nepokazili třeba ulomením nebo znehodnocením klíčku.
  • Zaléváme též s citem, nesmíme budoucí rostlinku přelít, aby nám neuhnila.
  • Když vykoukne z půdy, je dobré jí dopřát sluníčko, které jí udělá dobře.
  • V tomto případě je dobré ji přemístit na vhodné místo, aby se za sluníčkem moc netočila nebo nenatahovala, poté by mohlo dojít ke zlomení stonku, což by zrovna nebylo moc příjemné.