Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Kde jsou ty správné hranice mezi legálním a nelegálním krokem většinou zjistíme, až je překročíme. Mnohdy nám ale mohou být příkladem ti, kterým se již tento krok povedl, a mají své zkušenosti. Stejně je to v oblasti pěstování konopí. Jen proto, že se o této rostlině vedou různé a dokonce i zavádějící diskuze, tak nikdo pořádně neví co je a co není správné a kdy je to na hranici trestného činu. Je spíš zarážející, že rostlina, která má snad účinné prostředky na každou nemoc nebo alespoň pomáhá nemocným v důstojném životě, je tolik obávanou hrozbou. Jsou to skutečně věci nepochopitelné. Naštěstí v současné době dochází k přehodnocování těchto odmítavých postojů k marihuaně. Nicméně vypěstovat si můžeme konopí klidně i doma v květináči, z legálně získaných zdrojů.

marihuana

Jak postupovat při pěstování v domácím prostředí.

  • Je důležité si připravit především vhodnou půdu, která musí mít neutrální pH hodnotu.
  • Všimli jste si, že někdy jste si pořídili substrát, přesadili květiny a vyrostly vám v květináči i houby? Ano je to celkem běžné, jelikož jsou součástí mnoha substrátů a preparátů. V tomto případě budou prospěšné, jelikož žijí v jakési symbióze. Houba prorůstá povrchovou tkání kořene, čerpá živiny a vlastně je tak předává rostlince. Konopí je zase rádo, protože získá nejen živiny, ale také vzdušnost kořenů.

semena

  • Dobré je půdu provzdušnit perlitem, pískem nebo i slámou a podobně.
  • Semena marihuany necháme naklíčit, a když je vidět malý klíček, tak se opatrně přemístíme do připraveného květináče. Děláme to velmi s citem, abychom tento první krok nepokazili třeba ulomením nebo znehodnocením klíčku.
  • Zaléváme též s citem, nesmíme budoucí rostlinku přelít, aby nám neuhnila.
  • Když vykoukne z půdy, je dobré jí dopřát sluníčko, které jí udělá dobře.
  • V tomto případě je dobré ji přemístit na vhodné místo, aby se za sluníčkem moc netočila nebo nenatahovala, poté by mohlo dojít ke zlomení stonku, což by zrovna nebylo moc příjemné.


Doporučené články