Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Všechny budoucí maminky chtějí pro své děti to nejlepší. Takže se často stává, že se nechají v obchodech „unést“ a pořídí pro ně opravdu mnoho věcí. Některé opravdu potřebují hned. Jiné ale až později. A pak jsou i takové, bez kterých se v pohodě obejdou. Jak se v tom vyznat?

kojenec

Co potřebují hned
Udělat dostatečné zásoby oblečení pro miminka, to je dobrý nápad. Mrňouskové ho dokáží dost „spotřebovat“. Připravíme především to na běžné nošení. Bodýčka, dupačky a pyžamka by měla být z příjemného a zdravého materiálu, nejlepší je bavlna. Nemá cenu nakupovat příliš mnoho oblečků v těch nejmenších velikostech, protože miminka opravdu „rostou před očima“. Nebo se už narodí větší a do některých kousků se zkrátka pak nevejdou. Naopak do větších dorostou velmi rychle! Důležité je také přizpůsobit výběr oblečení ročnímu období, kdy příchod děťátka očekáváme. Například těm, co se narodí na jaře, nemá cenu pořizovat nejmenší zimní oblečky. V zimě by jim pak určitě byly malé.

Mít větší zásobu plen není také špatný nápad! Nejmenší miminka jich potřebují asi osm za den! Kromě „jednorázovek“ si určitě přichystáme i pár klasických bavlněných. Jsou vysoce savé a vhodné na utírání a sušení. Také se hodí vlhčené ubrousky.

Dále je potřeba mít nachystanou vaničku a dětskou kosmetiku do koupele a po koupeli. Kupujeme jen kvalitní přípravky, které jsou určeny pro citlivou pokožku miminek! Velice opatrně vybíráme i dudlíčky a lahvičky!

Samozřejmě musí doma čekat bezpečná postýlka s kvalitní matrací pro dobrý spánek, a také kočárek a autosedačka na cestování. Vhodné jsou modely, které s dětmi „rostou“ a nemusí se často měnit.

postýlka

Co ani moc nepotřebují

  • drahé přebalovací pulty – stačí přebalovací podložka
  • drahé „roztomilé“ oblečky, které jsou spíše kostýmem na jedno použití (vyfocení)
  • příliš mnoho plyšáků (pro nejmenší miminka jsou vhodnější omyvatelné hračky bez chloupků)
  • drahé „kolotoče“ a podobné kreativity nad postýlku (novorozenci je zatím stejně nevnímají, je na ně čas později)

Doporučené články