Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Také uvažujete o tom, že s nástupem teplých letních dnů, nebo dokonce dříve, už zjara, neodoláte pokušení osvěžit se za svitu slunečních paprsků pod průzračnou vodní hladinou? Láká vás pomyšlení na nějaký drink a relaxaci, kterou dokáže navodit jen vodní lázeň, a přemýšlíte, zda si pořídit vlastní bazén? Pak byste měli do svého rozpočtu zahrnout i veškeré příslušenství k bazénu, protože koupání pod širým nebem, to není jen laminátová nebo obezděná vana napuštěná vodou. Co se nejčastěji prodává, kromě čerpadla s filtrací a chemických desinfekčních prostředků?

okraj plaveckého bazénu

Bazénové příslušenství

Geotextilní podložka – tou byste měli začít po úpravě terénu do roviny a před posazením nádrže na zemský povrch. Speciální polypropylenová geotextilie chrání dno před poškozením zeminou, drobnými kamínky, kořeny stromů a dalšími nerovnostmi terénu, zamezuje prorůstání trsů trávy a omezuje výskyt plísní.

Schůdky – zvláště pro nadzemní nádrže potřebujete zajistit stabilní vstup, namísto přistavovaných nejrůznějších židlí, štaflí nebo stolků. Pro hlubší bazény pod úrovní země jsou schůdky nutné pro bezpečný výstup z vody, zvláště pro seniory a děti.

venkovní bazén

Hadice – existují dva základní druhy hadic, první z nich jsou vyztužené a flexi tlakové hadice pro přívod vody, které se mohou pokládat i pod zemský povrch. Druhý typ je určen pro připojení filtračního zařízení a jeho příslušenství, jako jsou vysavače nebo solární systémy na omezený ohřev vody. Kromě samotných hadic budete potřebovat i spojky, rozdvojky, ventily a stahovací pásky.

Zakrývací plachty – bazén není neustále v provozu a tak v době, kdy není využíván, by měla být hladina chráněna před spadem nečistot. Některé plachty mohou nádrž chránit i před pádem zvířat nebo malých dětí do bazénu. Vyrábí se obvykle z polypropylenové tkaniny nebo z PVC a některé plachty se prodávají jako solární. Ty mohou mírně ohřívat vodu a jsou jakousi obdobou bublinkové fólie.

Doporučené články