Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Ubytování v hlavním městě lze realizovat mnoha způsoby. Jednou z možností, jak si zajistit dostatek soukromí a klidu pro cestování po Praze, je ubytovna. Moderní ubytovací zařízení tohoto typu jsou k dispozici z rekonstruovaných bytů v panelové zástavbě a jsou vybavena pro příjemně strávený pobyt. Majitelé i zaměstnanci ubytoven jsou samozřejmě povinni dodržovat zásady ochrany osobních údajů Ubytovny Praha net, které určuje evropská legislativa od dubna 2016.
Máme pro vás tip na některá méně navštěvovaná, přesto kouzelná místa v našem hlavním městě.tramvaj v pražských Holešovicích.jpg

Méně známá, ale velmi zajímavá místa v Praze

Děvín a Pražský Semmering – Děvín v Praze? Pokud očekáváte, že Děvín je jediný název jedné z nejnavštěvovanějších lokalit nedaleko soutoku Moravy a Dunaje nad Bratislavou, tak to se mýlíte. Pražský Děvín naleznete nedaleko Prokopského údolí v městské části s názvem Hlubočepy. Přístupný je od zastávky autobusu č. 231 Dívčí hrady. Je odtud nádherný výhled na panorama Prahy, jaký se vám naskytne snad jen z Petřínské rozhledny. Jsou zde patrné pozůstatky základů raně gotického hradu ze 14. století. A pokud jste milovníky neobvyklých železničních tratí, můžete se tudy projet tzv. Pražským Semmeringem např. vyhlídkovou nostalgickou jízdou z nádraží Praha – Zličín až na Smíchov.
Letenská vodárna – je monumentální stavba vodárenské věže na křižovatce ulic Milady Horákové a Korunovační. Dnes je přístupná veřejnosti po zdařilé rekonstrukci, z výšky 26 metrů tak můžete obdivovat letenské panorama a dozvíte se i některé zajímavosti o této stavbě. Vodárna byla v provozu od roku 1888 do roku 1913 a poté přestavěna na bytové jednotky. Dnes se zde nachází společenské místnosti a mateřská škola.večerní Karlův most.jpg
Botanická zahrada – vyhlášená botanická zahrada v Praze se nachází v sousedství zoologické zahrady nedaleko Trojského zámečku, ale my bychom vás rádi pozvali na Albertov, jen dvě zastávky tramvají od Karlova náměstí. Tuto trasu dobře znají především studenti ČVUT a Univerzity Karlovy, kteří tudy směřují k univerzitním budovám. O areál zahrady se stará Přírodovědecká fakulta UK a zajímavostí je, že vstup do areálu je zdarma a zpoplatněn je pouze přístup do uzavřených skleníků. Zahrada byla založena v roce 1775 a všechny živé exponáty se nachází na ploše tří a půl hektaru.

Doporučené články