Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Pokud jste se rozhodli koupit dětem andulku, určitě z ní budou mít velkou radost. Pokud se jí budou věnovat, možná ji naučí i několik slůvek. Ale u každé se to nepovede. Je to potřeba první půlrok každodenně zkoušet. Říká se, že šikovnější bývají samičky. Podle možností velikosti vašeho bytu zvolte prostornou klec, aby se v ní mohla volně pohybovat. Dobrou zkušenost mají chovatelé s připevněním zrcadla na jednu stranu klece, aby se v ní váš ptáček dobře viděl. Rád se totiž prohlíží. A vytváří mu to iluzi, že vedle něj bydlí další andulka.

Po letitých zkušenostech s chovem andulek a papoušků, největší radost jim udělá umístění hračky – umělohmotné atrapy, přímo do klece. Je ji nutno zavěsit na bidélko, aby byla pořád v pohybu. Od té doby, co ji má náš andulák v kleci, všechny zásadní ptačí projevy vyjadřuje k ní.. Vypadá to zvenku na docela bouřlivé manželské soužití. Bývá přistižen i s pařátkem na její hlavičce za doprovodu hlasitého cvrlikání. A ona na to reaguje lehkým pohupováním. Vznikají tak docela úsměvné situace.

Hned v začátku je vhodné naučit vašeho potomka všemu, co andulka potřebuje k spokojenému životu:

• Udržovat čistotu klece
• Doplňovat čerstvou vodu do speciální závěsné nádobky
• Dosypávat krmení a nezapomínat na zelené listy, které potřebuje k tomu, aby dobře prospívala

Pokud se budete chystat na dovolenou, přeneste klec s andulkou ke známým. Strašně špatně totiž snáší tichý dům. Pokud odjíždíte na kratší časový úsek, stačí, když ji necháte tichounce hrát radio. Během letních měsíců je dobré zavěsit klec přímo na strom v zahradě a kropením klece umožnit vašemu papouškovi koupel. Ta se dá rovněž přivěsit před dvířka do klece. Ale ptáci ji využívají jenom v nejnutnějším případě.

Jediné, na co je v zahradě nutné dát pozor, je sousedův kocour. Klec je potřeba zavěsit tak, aby si sám nemohl otevřít její dvířka.

Doporučené články