Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Jak už nadpis napovídá, za minulý rok mělo 8 z deseti Čechů alespoň omezený přístup na internet. Nevzrůstá pouze počet čím dál mladších dětí, ale zejména starších lidí, důchodců a opravdových jubilantů. Děje se tak hned z několika důvodů:
šedivé postavičky
¨

  1. Internet je již více dostupným, než býval = ať už je to pokrytím městskou wifi sítí, veřejnými sítěmi v kavárnách a nejrůznějších veřejných zařízeních nebo třeba přístupem k internetu v knihovně nebo v nějakém klubu, internetovým uživatelem je již v České republice kde kdo. Také nejnovější data mluví jasně = společnosti čím dál více využívají chtíče lidí podílet se na tom „internetu“ a tak neustále nabízejí lepší a širší nabídky. A hlavně technologie je již dneska skutečně dostupná i na venkově.
  2. Čím dál více se přesouvá na internet = tlak, který má společnost na jednotlivce, aby se připojil k internetu, je čím dál tím větší. Dnes si spoustu věcí zařídíte lehce, a hlavně levněji na internetu, než abyste se trápili někde na poště nebo na úřadě. A spousta důležitých činností se také přesouvá na internet, ostatně možnost výdělku je na internetu přece jen větší a různorodější a dostupnější, byť se jedná o pár tisíc.
  3. Chuť se vzdělávat nikdy nekončí = ať už je to u dětí nebo důchodců, klidně i dospělých, každý chce být součástí něčeho velkého, chce se vzdělávat, chce poznávat a chce vědět, co se ve světě děje. Lidé odstřihnutí od internetu jsou o tuto spoustu informací ochuzeni, a tak je jenom přirozené, že se chtějí na tomto kole také podílet

registrace a heslo

Teď přichází ovšem otázka, jestli je to dobře, protože byť internetových uživatelů neustále nabývá, jak již bylo napsáno na začátku, internetové gramotnosti ubývá. Vždycky je nutné vědět alespoň trochu, jak se na internetu chovat nebo spíše, jak internet jako takový ovládat a je tak nutné to brát v potaz, pokud se chystáme zařídit internet svým rodičům nebo například na něj pustit naše děti.

Doporučené články