Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Na internetu je většina lidí závislá, taková je skutečnost. Naše děti na internetu vyrůstají. Zaslechla jsem už i „kdo není on-line, jako by ani nebyl“. S internetem pracuje řada lidí v práci, pak internet využíváme doma, venku, kde se lze často připojit v kavárnách, restauracích, hospodách, městských centrech atd. Dnes se běžně komunikuje přes aplikace využívající internet jako je messenger, twitter a jiné.
hlava a ikony.jpg
Stále připojení sebou ovšem nese rizika. Jedná se například o poruchu pozornosti, . Určitě to zná většina z nás, ať už mluvíme s přáteli, dětmi či partnerem, během rozhovoru věčně nakukují do mobilu nebo monitoru. Ujišťují vás, že poslouchají, přesto často z rozhovoru vnímají asi půlku. Odpovídají totiž na zprávy, čtou si, koukají na videa, fotky a tak by se dalo pokračovat do nekonečna.
Další hrozbou je závislost na internetu. Nákupy, on-line hry, sociální stránky, zveřejňování fotek a informací z vlastního života. Přes internet lze dnes dělat téměř cokoliv, proto není divu, že někteří lidé žijí ve světě nul a jedniček. Ten skutečný život jim utíká mezi prsty. Rozhodně to nelze podceňovat, naopak. Je dobré začít s prevencí, především u dětí. Vést je k aktivnímu životu, naučit je trávit na internetu jen nezbytně potřebnou dobu.
binární systém.jpg
Jak se stále ukazuje, nebezpečí on-line světa není radno podceňovat nebo dokonce ignorovat. Všechny děti by měly být co nejdříve poučeny jak se na internetu pohybovat a varovat je před všemi typy nebezpečí. Nad těmi by se měly zamyslet i mladiství a dospělí. Je až děsivé, kolik zbytečných úmrtí se stalo, jen kvůli snaze zazářit na internetu. Je opravdu nutné hazardovat se životem kvůli nejlepší fotce (selfie), videu či hře? Rozhodně ne.
Když závislost odnášejí nevinní
Naštěstí se jedná zatím o ojedinělé případy, přesto by měly být odstrašujícím varováním. Ne jednou veřejností otřásl případ smrt dítěte z důvodu závislosti rodiče na on-line hrách. Jižní Korea řešila případ, kde zemřela tříměsíční holčička hlady. A důvod? Mladí rodiče se v internetové kavárně věnovali svému virtuálnímu dítěti. Své skutečné dítě údajně chodili krmit jen občas sunarem. O tomto i dalších případech by se mělo vědět. Děti by neměly umírat a už vůbec ne kvůli něčemu, co není ani skutečné.

Doporučené články