Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Pečení, vaření, snídaně, svačinky, něco na stůl pro návštěvu. Jídlo se řeší neustále a k němu patří nejenom hlavní chody, ale také různé další pochutiny jako jsou například i ořechy. Ořechy obsahují spoustu cenných látek a jsou nenahraditelným zdrojem živin.

Lískové oříšky jsou nejenom chutné, ale obsahují celou řadu důležitých látek pro náš organismus.

Mají typickou chuť a vůni. Konzumovat se dají už jen tak samotné, když je například nasypete na misku a dáte na stůl pro návštěvu. Dají se pojídat na snídani, přidávat je můžete do kaší, do smoothie, upéct z nich nějakou dobrou buchtu, bábovku, používají se také každoročně na přípravu cukroví, ale mají i spoustu dalšího využití, do koktejlů, ovesných kaší, do dezertů, při přípravě salátů a mnoho dalšího.

lískové oříšky čokoláda

Nejlepší je samozřejmě vybírat ty, které jsou v bio kvalitě. Jedině tak má člověk jistotu, že jí opravdu ořech, který vyrostl na poctivém stromě a byl sklizen řádným způsobem. Díky tomu z něj získáte maximum výživných a pro tělo prospěšných látek.

Lískové oříšky, jak je známe z většiny obchodů, jsou plody stromu líska. A právě do plodů dávají stromy a keře vždy to nejcennější. Díky tomu právě lískové ořechy obsahují mnoho důležitých živin. Obsahují kvalitní tuky, spoustu vitamínů a minerálů, především vitamín E a vitamíny B. Dále je to draslík, hořčík, vápník, zinek, železo, mangan a měď.

Jsou také významným zdrojem energie. Jsou kalorické, a proto naše tělo zásobí spoustou energie. Díky tomu jsou kvalitní a spolehlivou svačinkou také pro sportovce. Vhodné pro turisty, běžce i pro ostatní lidi, kteří jakýmkoliv způsobem sportují. Doplníte tím energii a potřebné živiny a můžete opět podávat ten nejlepší výkon.

lískové ořechy a další ovoc

Možná Vás překvapí, že ořechy se doporučují i lidem s cukrovkou. Zejména lidem s cukrovkou druhého typu. Dokonce se v lidovém léčitelství uvádí, že by mohly pomoci proti stařecké demenci nebo se oceňuje jejich přínos na oči, aby byly zdravé.

Dopřávat si je můžete jen tak jako pochutinu, když nemáte zrovna u televize co křupat, ale můžete využít také rozsáhlé možnosti přípravy jídel, pečení, vaření a spoustu a spoustu dalšího, co s nimi vytvoříte, bude jistě chutné a skvělé.

Doporučené články