Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Rozhodnete-li se zakoupit svítidlo nebo osadit novými svítidly celý interiér bytu či domu, vyvstane otázka, jaký typ a kam zvolit, aby osvětlení místnosti bylo optimální a zároveň estetické. Často si pleteme pojmy svítidlo – zařízení, kam namontujeme žárovku a světelný zdroj – což je právě ona žárovka. Svítidla dělíme na vnitřní interiérová a venkovní exteriérová. Dále se dělí na stropní přisazená svítidla, vestavná, závěsná, nástěnná, podhledová, stojací a stolní lampy.

nástěnné svítidlo na dřevěné stěně

  • Přisazená stropní – volíme v menších místnostech, kde nezabírají prostor a ani ho opticky nezmenšují
  • Vestavná – náročnější na montážní práce, v menších nižších místnostech ideální volba i z estetického hlediska
  • Závěsná – máte-li k dispozici dostatečně vysokou místnost, je závěsné svítidlo dobrou volbou, protože získáte zároveň se světlem i atraktivní interiérový doplněk.
  • Nástěnná – používají se jako doplňková, ideální je jejich sladění s dalším typem svítidla
  • Stojací – nepotřebuje žádnou instalaci, stačí zásuvka. Výhodou je jeho mobilita a může sloužit zároveň jako designový doplněk
  • Stolní lampy – slouží pro doplňkové osvětlení pracovního prostoru

Zajímavým typem osvětlení jsou svítidla nástěnná Ilumix.cz. Dá se s jejich pomocí vylepšit a doladit vzhled interiéru i jeho nasvícení. Obvykle doplňují hlavní osvětlení a dokážou svým světlem místnost opticky zvětšit, osvětlit jen některé její části apod. Doplníme-li stmívačem světla, lze navodit jakoukoli atmosféru. Montují se většinou přímo na stěnu, takže nezaberou vnitřní prostor, ale k dispozici jsou i nástěnné lampy, které se výborně hodí nad noční stolek či pracovní stůl, kuchyňskou linku nebo postel. Nástěnná svítidla umísťujeme i do haly, předsíně, koupelny – zde vhodná pro její vlhké prostředí nebo můžeme zakoupit půlená svítidla, která jsou obvykle v sadě se stropním osvětlením.

nástěnné svítidlo ložnice

Osvětlení se vyplatí věnovat pozornost, protože jeho kvalita, intenzita a vhodné rozmístění má výrazný vliv na naši psychickou pohodu a dokáže místnosti velmi zútulnit.

Doporučené články