Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Igelitový sáček je dnes nezbytnou součástí každé domácnosti. Jen stěží si dokážeme představit skladovat věci jiným způsobem a využívat k tomu papír ve všech různých modifikacích. Bez pytlů na odpadky a obalů na ukládání sypkých či tekutých složek potravin by to zkrátka nešlo. Docela obyčejná drobnost z plastické hmoty, které si dokážeme považovat teprve tehdy, kdybychom jí neměli k dispozici.
Ekologičtí aktivisté poukazují na snížení spotřeby plastů, to však platí pro případy neuvěřitelného plýtvání obalovými materiály. Každý z nás ovšem může přispět k ochraně přírody určitým způsobem, jedním z nich je např. používání skleněných lahví na nápoje, omezení nákupu balených vod a také využívání plastových zip sáčků, které jsou víceúčelové, lze je snadno umývat a používat je opakovaně.

cukrovinky v sáčcích

Proč právě plastové sáčky s uzavíratelným mechanismem

První igelitové obaly, využitelné pro skladování průmyslových produktů (chemických hnojiv a stavebních materiálů) spatřily světlo světa před více než půl stoletím. Ty však nebyly opatřeny žádným uzavíracím mechanismem, jejich konce bylo možné pouze zatavit a tím pádem je využít výhradně jednoúčelově. Uzavírací mechanismy napodobující zip byly vynalezeny teprve nedávno, známe je zhruba třicet let a za tu dobu již doslova obletěly svět. Připadají nám samozřejmé, ale natolik usnadňují život, že bychom je jen stěží dokázali nahradit jiným výrobkem, z odlišného materiálu. Papír, dřevo, ani kov je zkrátka nezastoupí.

ovoce v sáčcích

Využití nachází v mnoha oblastech, nejčastěji v kuchyni při skladování potravin v mrazicích boxech, pro ukládání koření, sypkých polotovarů, v domácí dílně pro uložení drobných věcí, v dětském pokoji k umístění stavebnic, kostiček puzzle, korálků atp.
Velký objem těchto produktů se využívá v e-shopech pro balení a transport zboží, kde jsou jejich přednosti více než zřejmé – odolnost vůči vodě a vlhkosti, prachu a nečistotám – stačí jednoduše igelitový sáček se zipem uzavřít a umístit do přepravního boxu nebo krabice.

Doporučené články