Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Výplně čalouněného nábytku, bytových doplňků a lůžkovin mohou být zhotoveny z mnoha různých přírodních i syntetických surovin.

rouno

Kapok

Oblíbený materiál mezi čalouníky. Jedná se o přírodní rouno vhodné zejména do čalounění a opěrek a sedáků stylového nebo starožitného nábytku. Nevýhodou je, že jej nelze prát, proto se používá pouze na pevné čalounící vrstvy. Časem se v něm mohou tvořit chuchvalce.

Ovčí rouno

Do přikrývek a do polštářů se již používá řadu let. Má vynikající schopnost vázat vlhkost (tělesný pot) a pak ji odpařovat do ovzduší, v tomto směru předčí i bavlnu. Zároveň je velmi měkké a příjemné. Těchto vlastností se využívá i v souvislosti s onemocněními pohybového ústrojí.

Peří

Prachové peří rovněž nelze prát v pračce, je to však ten nejměkčí a nejvíce nadýchaný materiál, jaký lze pro výplň zvolit. Stejně jako péřové bundy, můžete mít doma takto vycpané malé polštářky. Naše babičky dobře věděly, jaké výhody skýtá spaní pod duchnou z prachového peří, pouze pod ní bylo někdy v letních měsících horko.

vzorek

Vatelín

Jedná se o univerzální výplň, která se osvědčila již před mnoha desítkami let. Svůj vrchol zaznamenal vatelín již za socialismu a využívá se dodnes jako nejoblíbenější materiál, který se dobře udržuje v čistotě. Je možné jej prát v pračce a vycpávat s ním různé velikosti opěrek, sedáků, polštářků, ale i teplých zimních bund a kabátů.

Polystyren

Polystyren ve formě drobných kuliček lze nacpat do různých sedáků, např. sedacích vaků, polštářů, pytlů, které jsou většinou umístěné přímo na podlaze. Záleží vždy na velikosti kuliček a jejich tvrdosti, některé dobře drží tvar, jiné se naopak deformují a sesedají, ale jsou měkčí.

Pěnové výplně

Jsou to různě pružné a poddajné polymery ve formě pěnové hmoty, kterou lze pořídit formou drtě, přířezů, metráže, ústřižků nebo větších bloků. Většinou to bývá osvědčený polyuretan, jehož obchodní název molitan zná asi každý.

Doporučené články