Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM


Už to tak bývá, že život nám umí někdy připravit opravdu nečekané situace. Platí to samozřejmě také v souvislosti s popíjením alkoholu. To je jedna velká samostatná „kapitola“! Tak například odjedeme z domova ráno autem. A také se s ním hodláme opět domů vrátit. Ale během dne se dozvíme, že by nás přátelé moc rádi viděli na úžasné párty, která začíná hned po práci. Zní to lákavě. Máme chuť si dát i nějakou tu skleničku. V takovém případě je je jistě na místě využít pomoc profesionálů, kteří bezpečný odvoz auta zařídí.
muž u stolu se sklenicí piva
Také se může stát, že je potřeba dříve, než bylo v plánu, odjet z návštěvy. Tu třeba zahájili hostitelé sklenkou dobré domácí slivovičky. Kterou jsme si samozřejmě s chutí dali. V domnění, že na její „zpracování“ budeme mít celý den. Co potom? To ať rodinku raději odveze jiný řidič nebo raději jede napřed taxíkem či vlakem. Další starosti si můžeme zařídit i doma. Když si večer dáme pár skleniček oblíbeného vína nebo nějaké to pivko. A až poté si vzpomeneme, že jsme slíbili být brzy v práci. Pak raději ráno šup na autobus, i když to máme na zastávku dál. Zkrátka pokud existuje podezření, že alkohol nás ještě neopustil, nemá cenu řídit a riskovat! Nejen peníze, body a řidičák, ale hlavně zdraví a život!

Našemu organismu dá dost práce se alkoholu zbavit. A to začne hned, jak přítomnost této cizorodé toxické látky objeví. Odbourávání probíhá pomocí moči, dechu i potu. Ovšem záleží na více různých faktorech, jakou rychlostí celý proces zvládne. Dostat se na potřebnou nulovou hodnotu může někdy trvat dost dlouho! Hlavní role v tom hrají naše výška, hmotnost, ale i pohlaví. Ženy jsou v tomto směru v nevýhodě. Jejich tělo snáší alkohol hůř, a také ho pomaleji odbourává. Je to ovšem i tím, že obvykle méně váží. Samozřejmě hodně záleží na tom, kolik toho vypijeme a jak rychle. Každopádně je rychlost odbourávání alkoholu záležitostí značně individuální.
lahve s alkoholem

Nejjistějším řešením je nepít alkohol vůbec. Ale úplný abstinent většina z nás prostě není. I když nepopíjíme denně, tak si občas něco alkoholického dopřejeme, obzvláště na různých oslavách. V tom případě je potřeba vždy naplánovat! Ujasnit si, kdo z nás bude řídit a alkohol nepopíjet. Nebo jestli využijeme službu odvozu vozu, objednáme taxi či zvolíme veřejnou dopravu a zjistíme si vhodné spojení. Pak teprve můžeme slavit v klidu!

Doporučené články