S dobrou bazénovou plachtou bude ochrana vody v nádrži hračka

Jestliže chcete efektivně zabránit nežádoucímu znečištění bazénové vody, tak se v žádném případě neobejdete bez kvalitní bazénové plachty. Ovšem musíte mít na paměti, že není plachta jako plachta a v tomto případě platí, že čím kvalitnější plachtu si pro svůj bazén vyberete, tím více peněz ušetříte za její čištění.
Právě na kvalitě a správných rozměrech bazénové plachty záleží, jak efektivně dokáže bránit vstupu nečistot do bazénové vody. Plachta, která nebude na vaší nádrži dobře sedět svými rozměry, ani na ní nebude dobře držet, vám dobrou službu neudělá. Při jejím výběru proto vždy dbejte na to, aby její rozměry odpovídaly rozměrům vaší nádrže.

bazén

Dobře si vybrat není totiž tak složité, jak to může vypadat. U dobře zásobených prodejců najdete bohatý výběr plachet různých velikostí, takže si snadno vyberete právě takovou, která bude pro vaši nádrž ideální. A pokud náhodou vlastníte nádrž nějakých specifických rozměrů, tak není nic jednoduššího, než si objednat zhotovení plachty na míru.
V každém případě byste neměli dbát pouze na správnou velikost takové plachty, ale také na kvalitu zvoleného materiálu, který by měl dobře odolávat jak UV záření, tak působení chemikálií rozpuštěných v bazénové vodě.
A při svém výběru nezapomeňte ani na možnost pořídit si praktickou solární krycí plachtu, která vodu ve vašem bazénu nejen ochrání před znečištěním, ale ještě navíc ji ohřeje o několik stupňů, takže voda ve vašem bazénu bude teplejší, než při použití běžné krycí plachty.

vodotrysk

Dokonalé čistoty vody v bazénu dosáhnete nejen výběrem dobré plachty, ale také správnými návyky – vodu v nádrži je nezbytné zakrývat po každé, kdy ukončíte koupání. Tedy nejen na noc, ale vždy, když se rozhodnete vodu na delší dobu opustit. V případě velké bazénové plachty vám při tom bude skvělým pomocníkem praktický naviják, se kterým bude odkrývání a zakrývání bazénu plachtou hračka.