Hypotéka, která je tu i pro mladé

Být mladý není žádný med. Tím spíše, pokud se chce takový mladý člověk postavit na vlastní nohy. Sotva zdolá náročné studium a najde si své první zaměstnání, už zakládá rodinu a potřebuje bydlet. A tak na řadu přirozeně přichází těžká otázka, kde na to všechno vzít peníze.

plná peněženka

Takové bydlení něco stojí. A i to nejlevnější bydlení stojí velkou hromadu peněz. Takže když nemáte náhodou velké dědictví, bohaté rodiče anebo nevyhrajete v loterii, pak se s velkou pravděpodobností vypravíte do banky pro půjčku. A co vám řeknou v bance? Přeci to, že se svým nízkým příjmem a mladou rodinou k tomu, můžete na bankovní úvěr rovnou zapomenout. V takové situaci bude vaše bonita s velkou pravděpodobností dost nízká.

Ovšem mít nízkou bonitu, to ještě stále neznamená, že jste úplně bez peněz a bez vyhlídek na dobrou budoucnost. Nevěště hlavu, zkuste to jinak a jinde. Nejlépe v nebankovní společnosti.

Na trhu je celá řada nebankovních úvěrů, a když budete chvíli pozorně pátrat a dobře počítat, tak mezi nimi najdete několik těch, které rozhodně stojí za to, třeba proto, že vám mohou nabídnout výhodné podmínky srovnatelné s těmi bankovními. To znamená přijatelnou úrokovou míru a dlouhou dobu splatnosti.

mince drobné

A dokonce zde najdete i vstřícnou hypotéku bez příjmu, to pro případ, že by byl váš příjem opravdu nižší. V každém případě platí, že vždy musíte mít pravidelný příjem minimálně v takové výši, abyste z něj pokryli náklady na nezbytné životní potřeby (jídlo, bydlení, doprava,…) a také pravidelné splátky úvěru i s úroky. A to bohatě stačí, abyste tuto podmínku naplnili.
Potom vám už k úspěchu postačí jen to, abyste se za svůj úvěr zaručili vhodnou nemovitostí. Mladí lidé ale takový majetek zpravidla nemají. Nicméně ani to nemusí vadit – když se za vás budou ochotni svým majetkem zaručit vaši rodiče anebo jiní blízcí lidé, pak máte vyhráno a můžete svou půjčku vyřešit v klidu s pomocí spoluručitele.