Telefon

+123-456-7890

E-mail

mail@domain.com

Otevírací doba

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Zdravé houpání

Možná si ještě vybavíte, pokud patříte ke starší generaci, jak jsme si nejraději hráli tvořivým způsobem a vytvářeli si svůj vlastní život neustálým sněním. Přirozenou touhou lidské duše je neustálý pohyb a zvídavost, cestování a poznávání nových neznámých končin. S tím také souvisí touha vzlétnout do oblak a podobat se alespoň na chvíli ptákům. Pochopitelně lze cestovat letadlem, ale podobné pocity lze prožít na docela obyčejné trampolíně nebo houpačce. Děti obě zmiňované pomůcky milují a svým entusiasmem dokážou nakazit i nás, dospělé.
Skákání na trampolínách a houpání má jednu společnou vlastnost, a sice fungují jako dokonalý antistresový prostředek. Uvolňují psychický tlak, navozují mentální pohodu, dokonce pomáhají uvolnit endorfiny.houpací kruh.jpg

Jakou houpačku pořídit

Závěsný houpací kruh – současným hitem se již několik let drží na špici zájmu o houpačky závěsný houpací kruh. Je totiž v této kategorii dětských houpaček na zahradu https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-hracky-na-ven-a-zahradu/detske-zavesne-houpacky/ nejbezpečnější pomůckou, která je velmi stabilní, unese i dospělého člověka a je velmi příjemná pro posezení. Obvyklá nosnost je 150 kg, takže se na ni může posadit prakticky každý a přenést se tak pomyslně do svého dětství. Základ tvoří pevná kovová obruč s výpletem z nylonového vlákna a čtyři závěsná lana.dřevěná houpačka.jpg
Klasická dřevěná plošina – obyčejné dřevěné prkénko nebo několik pevných latí spojených do sedátka je klasický styl, který lze ještě na některých zahradách nebo parcích zahlédnout. Jejich nevýhodou je však nepříliš příjemné posezení a mnohem menší stabilita a větší pravděpodobnost pádu. Proto se také příliš nedoporučuje malým dětem kvůli zvýšenému nebezpečí úrazu. Tento typ je vhodný spíše pro dospělé nebo teenagery, kteří již mají s houpáním určité zkušenosti.
Houpací síť – sítě jsou rovněž velmi oblíbené zejména v letních měsících, ale postrádají hlavní výhodu klasických houpaček, což je velký pohybový rozsah. Právě ten je důvodem, proč jsou houpací kruhy a závěsné klasické dřevěné konstrukce nadčasové a lákají neustále nové a nové generace k bezstarostnému poletování vzduchem.

Doporučené články